Dzień świstaka

16 listopada 2014
Wczorajszy wieczór zakończył się epicko – w niedzielę na ranem. Ponieważ Zojka nie była uczestnikiem nocnego wyjścia na miasto (było to zaległe wyjście pępkowe dumnych ojców), to historie, jakie się tego wieczora wydarzyły, pozwolę sobie pominąć.
Dzisiejszy dzień rozpoczął się od radzenia sobie z bólem głowy – mam wrażenie, że zaskodziła mi zbyt duż ilość jodu… Ciężko nam idzie zbieranie się, ale mamy spręża, żeby dojść do naszych dziewczyn, które wybrały się na spacer nad morze. Spotykamy się w jedynym słusznym miejscu – w Tawernie Orłowskiej Spotkanie oczywiście oblewamy zimnym piwem. 
 
 
Następnie całą familią przenosimy się na obiad do centrum Gdyni. Wiadomo, że na kaca najlepsze jest piwo i ostry hamburger! Hamburgera z czystym sumieniem mogę polecić w Chwila Moment. Ostatnio mamy modę na hamburgery i bar busy, z których są one sprzedawane. Jednak dawno nie jadłem tak dobrej kanapki.

 

 

W moim rankingu hamburger z Chwili (bo Moment jest na dole) jest w czołówce. Po obiedzie idziemy spacer po Gdyni i deser w Mindze. Jedni jedzą ciasto, drudzy piją piwo a Anulka to miejsce uwielbia. Ma z nim całą masę dobrych, wakacyjnych wspomnień. Z Zoją czujemy się w Mindze naprawdę dobrze, bo knajpka jest rewelacyjnie przygotowana na przyjmowanie dzieci. Znajduje się tu kilka krzesełek do karmienia, klocki, chodziki, a nawet bujane renifery! Tuż za oknem rozciąga się plaża, która w sezonie letnim jest kolejną atrakcją – dla małych i dużych. Dziś jednak, kiedy jest ciemno i zimno, dużo bardziej niż z widoków za oknem cieszymy się z ogrzewającego nas kominka.
 
 
 
Podsumowując: dzień męskiej części towarzystwa mniął na leczeniu się z sobotniej nocy. Jak to piszę, to widzę, że był to tour knajpiany – ale bardzo miły i smaczny tour. Niedziela uciekła jak przez palce, więc zapada decyzja, żeby zostać w Gdyni jeszcze jeden dzień i niejako odbić sobie “straconą” niedzielę.
 
Za zdjęcia bardzo dziękujemy ajfonowi i jego właścicielce 🙂
Tags from the story
  • Śledź nas na Facebooku

  • Instagram

  • Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *